karateoyama.pl
Serwis Karate Oyama

ŚKK GOLIAT

Szefem i założycielem Śląskiego Klubu Karate 'GOLIAT' jest Sensei Jerzy Walaszczyk. Karate trenuje od ponad 40 lat. Od ponad 34 lat prowadzi zajęcia karate. Jest wychowawcą wielu utytułowanych zawodników w tym wielu Mistrzów Polski i Mistrzyni Świata! Wyszkolił również kilkunastu zawodników posiadających stopień mistrzowski (czarny pas).
Jerzy Walaszczyk ukończył Politechnikę Częstochowską na wydziale Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne uzyskując tytuł magistra - inżyniera. Przez wiele lat był konstruktorem.

Przez ponad 20 lat pracował w Instytucie Fizyki i Chemii Metali w Zakładzie Fizyki Metali, a później w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Klub "Goliat" istnieje od 1992r. W Klubie trenuje ponad 1000 osób w różnym wieku (Odnotowaliśmy najmłodszego zawodnika w wieku 3 lat ; najstarszego w wieku 66 lat!). Trenują u nas zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Jesteśmy największym Klubem Oyama Karate na terenie Górnego Śląska i jednym z największych w Polsce. Mamy ponad 50 sekcji w największych miastach Górnego Śląska. Posiadamy sekcje we wszystkich dzielnicach Katowic, Siemianowic, Tychów, w Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Chorzowie, Bytomiu, Mikołowie, Mysłowicach, Łaziskach, Gliwicach, Orzeszu oraz w Świętochłowicach. Mamy licencje na teren całego Województwa Śląskiego. Posiadamy grupę wykwalifikowanych instruktorów w tym kilkunastu z czarnymi pasami (są wśród nich lekarze, inżynierowie, informatycy, pracownicy naukowi uczelni, absolwenci AWF-u,... ). 
Od 1998r. prowadzimy również naukę Full-Contact / Thai Boxing Karate dla osób powyżej 16 - roku życia. 
W 1999r na Mistrzostwach Świata Oyama Karate w kumite w kategorii otwartej kobiet w Nowym Jorku Danuta Fyda zdobyła tytuł Mistrzyni Świata jako pierwsza Polka. Dwa lata później w Pucharze Świata IFK Kyukushin w Berlinie zajęła 3 miejsce.

W czerwcu 2001r na Mistrzostwach Świata Oyama Karate w Montrealu nasza 9-osobowa reprezentacja juniorów zdobyła 21 medali :13 złotych, 4 srebrna , 4-brązowe (często były to „bratobójcze pojedynki…). Do trzykrotnych medalistów należą m. In Jacek Walaszczyk, Agata Walaszczyk i Marcin Jaskółka.

W kwietniu 2004r na Światowych Mistrzostwach „The Ultimate Challenge” w Birmingham (Alabama – USA) Jacek Walaszczyk zdobył w kumie w kat. OPEN złoty medal a Rafał Wieczorowski brązowy.

W kwietniu 2004r na Światowych Mistrzostwach „Oyama Cup” w Petersburgu w konkurencji kumite  Piotr Niedziela zdobył złoto a Mateusz Szymczyk brązowy medal.

W kwietniu 2008r na I OFFENE BRANDENBURG OYAMA KARATE MIESTERSCHAFT zdobyliśmy 13 medali w tym 5 złotych !!!

W listopadzie 2008r w VISAGINAS (Litwa) nasz zawodnik Tomasz Gromadzki zdobył srebrny medal w konkurencji Full – Contact zdobywając tytuł  V-ce Mistrza Europy

W maju 2009r na Pucharze Europy nasi zawodnicy zdobyli 22 medale w Knockdown, semi-contact, kata i kobudo

W październiku 2009r na II OFFENE BRANDENBURG OYAMA KARATE MIESTERSCHAFT zdobyliśmy 9 medali .

W kwietniu 2010r sensei Jacek Walaszczyk wystartował na Mistrzostwach Świata w Tokio dostając się do półfinału.

W maju 2011r na Mistrzostwach Europy w Johvi (Estonia) zdobyliśmy 12 medali:3-złote, 6-srebrnych i 3-brązowe.

W maju 2013r na Mistrzostwach Europy w Witebsku (Białoruś) zdobyliśmy  3 złote medale w Kata i Kobudo.

Od 1995r zdobyliśmy na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski ponad 400 medali. W sumie mamy obecnie w dorobku ponad 1900 medali na różnego rodzaju zawodach krajowych i międzynarodowych.

Od kilku lat nasi zawodnicy zdobywają tytuły Mistrza Polski i od kilku lat Klub zdobywa drużynowo Mistrzostwo Polski. Nasi zawodnicy wielokrotnie zdobywali tytuły Najlepszego Sportowca Roku Oyama Karate, a sensei Jerzy Walaszczyk – wielokrotnie tytuł Najlepszego Trenera.

Jesteśmy opisywani we wszystkich liczących sie gazetach, nasze występy transmitują takie stacje telewizyjne jak TV-3, POLSAT, TVN. Występujemy również w dziesiątkach pokazów. 
Szefem Wyszkolenia a zarazem Prezesem Klubu jest sensei Jerzy Walaszczyk.

Co roku, od września do listopada prowadzimy nabory do naszych sekcji. Prowadzimy sekcje karate dla seniorów. Karate to również wspaniała terapia, zawierająca mnóstwo elementów gimnastyki korekcyjnej i akrobatyki, wspaniale poprawiająca sprawność ruchową i korygująca wady postawy.


ZAMÓW POKAZ


facebookInformacje dla ćwiczących


karateoyama.pl